Canadian SPA - úvod

1 2 3 background background background
 

Vybíráme vířivku

Proč se rozhodnout ke koupi vířivky?

Možná jste právě dospěli do stadia, kdy začínáte uvažovat o koupi vířivé vany nebo SWIM SPA. Na jednu stranu přemýšlíte o tom, že si konečně splníte sen, pořídíte si do domácnosti užitečný nástroj, který vám pomůže bojovat proti každodennímu stresu, na stranu druhou vás možná odrazují poměrně vysoké pořizovací náklady, které si zatím neumíte dostatečně obhájit. Pokud dovolíte, zkusíme vám přidat ještě několik argumentů, které vám vaše rozhodování ulehčí.

Již dávno minuly doby, kdy bylo možné vířivou vanu a vůbec celou hydromasážní techniku možné považovat za luxus, který si může dopřát pouze sociální elita společnosti. Technologie výroby totiž pokročila mílovými kroky kupředu a některé modely vířivých van jsou speciálně koncipovány tak, aby na ně dosáhl skutečně každý. Dnešní moderní vířivka je spíše terapeutickým nástrojem, než nástrojem pro pouhopouhé trávení volného času. Vždyť voda, podobně jako například oheň, má prokazatelně uklidňující účinky, které nám dokáží rychle navrátit pocit pohody a bezpečí.

Právě na vlastnostech, které neseme po svých prapředcích, staví hydroterapie – prastará metoda péče o tělo a mysl, která byla známa již starověkým kulturám.

Horká voda prosycená vzduchem rozšiřuje žíly a cévy, lépe prokrvuje naše tělo a prokysličuje celý organismus. Látková výměna se zrychluje a tělo nám začíná vysílat signály, že vše je v nejlepším pořádku. Kožních receptory se aktivují, svaly se uvolňují, klouby povolují po celodenní práci.  Těla jsou rychle odváděny škodlivé látky a stejnou rychlostí vznikají nové, silné, účinné. Mozek vyplavuje endorfiny, látku spokojenosti a štěstí. Právě odtud pramení pocit nově nabyté síly.

Tak jako jedna koupel dokáže zcela harmonizovat jednotlivce, bude mít blahodárný účinek i na naše vztahy s blízkými, s nimiž si budeme koupel dopřávat. Společný hluboký prožitek při koupeli se stane tajným poutem, které bude v pohodě udržovat nejen páry, ale také celé rodiny.
A pokud jste člověk společenský, určitě brzy objevíte pohodu, jakou přináší společná koupel s přáteli a známými...

Takže pokud jste byli s pořízením vířivé vany doposud na vážkách, nyní už máte pravděpodobně jasno. Přejeme vám, ať si s vaší novou vířivkou užijete spoustu krásných a uklidňujících chvil!

Jakou vybrat vířivku?

Před nákupem vířivky je vždy nutné pečlivě zvážit, jakou funkci od ní očekáváme, respektive kdo, jak a jak často ji bude využívat. Dále je pečlivě promyslet prostor, do kterého bude vířivka umístěna. Jakmile v tom budete mít jasno, doporučujeme navštívit svého prodejce vířivých van a finální volbu s ním konzultovat.

Dělení podle kapacity

Vířivé vany můžeme jednoduše rozdělit podle několika parametrů. V první řadě nás pravděpodobně bude zajímat kapacita vířivé vany – tedy počet osob, které ji mohou v jednu chvíli používat. Trh v tomto ohledu nabízí řešení od malých vířivých boxů pro jednu až dvě osoby po SWIM SPA, party vířivky nebo masážní bazény.

Dělení podle rozměrů

Z toho vyplývají také dělení na základě rozměrů. Ty bývají limitovány především stavebními dispozicemi nebo dispozicemi pozemku, kam chceme vířivou vanu či SWIM SPA umístit.  Při výběru je dobré mít na paměti, že vířivky s nižší kapacitou nemusí být vždy menší než ty s nižší kapacitou.  Vybíráme tedy vždy podle rozměrů, které udává výrobce. Nezapomeňte, že vířivka se nedodává rozložená! Velikost musí být volena s ohledem na průchod do prostoru, kde bude instalována!

Opomíjet nesmíme ani váhu – pokud nestavíme vířivku v nejnižším možném podlaží nebo v exteriéru, doporučujeme zkonzultovat nosnost podlož se stavebním technikem.

Dělení podle funkce

Další možností je dělit vířivky podle funkce. Chceme si užít posezení v bublinkách nebo se položit na hydromasážní lavici a nechat se zhýčkat sofistikovaným systémem trysek od chodidel po krční páteř? Stačí nám pasivně relaxovat anebo dáváme přednost aktivnímu plavání? Trh naštěstí nabízí řešení v podstatě pro každého. V posledním desetiletí se navíc u značkových vířivek výrazně posunul standard běžné kvality a pro zákazníka jsou dostupná domácí i masážní centra a domácí lázně. Zákazníci navíc stále častěji objevují kouzlo SWIM SPA – tedy vířivé vany s prostorem pro kondiční plavání v protiproudu. Její pořizovací náklady jsou srovnatelné s bazénem, SWIM SPA navíc nabízí možnost celoročního používání. To ocení zejména lidé s aktivním životním stylem.

Dělení podle vzhledu

A poslední položkou je pochopitelně vzhled. Je třeba si uvědomit, že vířivá vana se stane dominantou prostoru, ve kterém bude umístěna. Dobře proto volte jak tvarovou dispozici, tak barvu obložení a skořepiny. Více o nich se dozvíte v sekci „Materiály“.

Na co si dát při nákupu vířivky pozor?

Zaujala vás vířivá vana s podezřele nízkou cenou a vy nemůžete přijít na kloub tomu, proč je levnější než ostatní? Anebo jste nalezli atypickou vanu jak dělanou pro váš domácí prostor, ale nejste si jisti kvalitou výrobce?

Cena

Cena by nikdy neměla být rozhodujícím faktorem při výběru vířivé vany. Zpravidla totiž platí, že nižší cenu vykoupíte méně kvalitním provedením zařízení. Život vám pak budou kazit detaily, které znemožní, abyste si svou vířivou vanu užili jak se patří. Navíc vířivé vany bez atestu mohou nejen poškodit vaši domácnost (třeba únikem vody), ale dokonce ohrozit váš život!

Použité komponenty

Vždy dejte pozor, aby k sestavení vířivky byly použity pouze ty nejkvalitnější materiály a komponenty, hydromasážními tryskami počínaje a skeletem konče. Výrobky společnosti Canadian SPA nabízí cenově dostupné, ale přesto špičkové komponenty – skořepinu Original Lucité® acrylic USA s technologií Microban®, vodní trysky bez kuličkového ložiska nebo jiného třecího materialu s řídící jednotkou BALBOA WATER GROUP. Ty považujeme za nezbytný standard, který chceme svým zákazníkům nabízet.

Certifikace

Vířivé vany a SWIM SPA, které se dováží na český trh by měly mít evropský certifikát CE a měly by splňovat normu ISO:9001. Vířivé vany a SWIM SPA Canadian SPA navíc splňují podmínky nezávislé certifikace TUV GS.

Pokud narazíte na produkt, který nesplňuje alespoň dvě z uvedených certifikací, doporučujeme vám od jeho koupě upustit.

Prodejce

Přestože mnozí prodejci svádí k nákupu vířivky přes internet, tuto variantu nemůžeme doporučit. Vířivá vana je natolik komplexní zařízení, že je ho před samotným nákupem třeba vidět. Nejde totiž o celkový vzhled zařízení, ale o způsob, jakým je řešena technologie – motor, čerpadla a trysky. Veškerá technologie totiž musí být kvalitně usazená, zaizolovaná a hlavně snadno přístupná pro případný servis nebo výměnu. Což jsou bohužel věci, které z fotografie nepoznáme.

Nejvíce informací proto získáte při návštěvě showroomu, kde si budete moci prohlédnout vícero modelů a navíc vám bude k dispozici odborný personál.

Materiály

Vířivé vany se dodávají v nejrůznějších materiálech nejrůznějších barev. Při rozhodování bude pravděpodobně kladen největší důraz na kvalitu materiálu, z něhož je vyhotovena skořepina a materiál a barvu obložení.

Vířivé vany Canadian SPA mají skořepinu vyrobenou ze špičkového materiálu Original Lucité® acrylic USA s technologií Microban® který nemá konkurenci. Vybrat si navíc můžete z celé řady odstínů – silver pearl, dark pearl, mramor, below nebo blue sky... Konkrétní odstíny skořepiny doporučujeme shlédnout u vašeho prodejce vířivých van.

V případě vnějšího obložení budete pravděpodobně vybírat mezi dřevem a plastikem. Dřevo – nejčastěji smrk nebo cedr – je vzhlednější, avšak náročnější na údržbu s rizikem tónové změny materiálu. Oproti tomu plastické obložení těmito neduhy netrpí, ale například v interiérech nepůsobí vyloženě esteticky.

Montáž vířivky

Velkou výhodou vířivých van a SWIM SPA je skutečnost, že pro jejich instalaci nejsou třeba žádné náročné stavební úpravy. Všechny vany a bazény z produkce Canadian SPA jsou totiž takzvaně samostatně stojící – pro jejich instalaci do interiéru nebo exteriéru není třeba nic víc, než zajištění rovné, dostatečně pevné a nosné podkladové plochy a zajištění přívodu elektrické energie.

Všechny produkty Canadian SPA lze pochopitelně zapustit také pod úroveň terénu nebo podlahy. V takovém případě je třeba zajistit, aby váhu vířivé vany nebo bazénu nesla vždy spodní plocha (tj. že vířivka nenese svoji váhu pomocí okrajů), navíc je třeba zajistit, aby byly dobře přístupné servisní body.
Při montáži je třeba dbát na dobrou izolaci vířivky, která snižuje její energetickou náročnost. Vířivé vany a SWIM SPA Canadian SPA jsou sestavovány za použití dvojité nadstandardní izolace.

Vždy je velmi důležité shlédnout vybranou vířivku ještě před nákupem a všímat si zejména uložení hydromasážních systémů, motorů, čerpadel, umístění trysek a jednotlivých okruhů. Všechny tyto moduly musí být přístupné, manipulačně dostupné a hlavně vyměnitelné. Pokud tyto dispozice vířivá vana nemá, nemůžeme doporučit její nákup.
 

 
 

Canadian SPA International® v ČR

Canadian SPA International® patří mezi přední světové brandy vířivých van. Její výrobky jsou známé především pro svou vysokou kvalitu, špičkové technologie, preciznost provedení a velmi osobní funkční design.

Partnerem a oficiálním prodejcem produktů Canadian SPA International®  v ČR je společnost SPA Studio s.r.o.

Vyhledat

Rychlý kontakt


Vaše jméno *:

Telefon *:

E-mail *:

Zpráva:


* povinné položky