Canadian SPA - úvod

1 2 3 background background background
 

Pro majitele vířivky

Jak upravit prostor kolem vířivky

Vaše vířivka se velmi rychle stane dominantou prostoru, do kterého bude umístěna. Brzy zjistíte, že je to právě v jejím okolí, kde se odehrává podstatná část společenského života vaší domácnosti. A právě proto byste měli věnovat zvýšenou pozornost jeho úpravě. Přinášíme několik tipů, které vám můžou pomoci při jeho zařizování!

 1. Cesta k vířivce musí být bezpečná. Ať už vana stojí vevnitř nebo venku, vždy dbejte na to, aby se k ní dalo od sprchy nebo vstupních dveří dostat dostatečně širokým koridorem. U venkovních vířivek dbejte na to, aby byla příjemná i při chůzi bez bot.
 2. Ať už máte zapuštěnou anebo běžnou vířivku, upravte nástupní prostor tak, aby byl co nejbezpečnější. Protiskluzová úprava schůdků je nutnost!
 3. Místnost nebo prostor s vířivkou by měly působit harmonickým dojmem. Pro zvýšení pozitivního pocitu z vody doporučujeme využívat co nejvíce přirodniny – leštěné kameny, dřevěné doplňky a zeleň.
 4. Popřemýšlejte o nákupu speciálního voděodolného nábytku. Zejména v interieru odvede skvělou službu. Na trhu existují dokonce polstrovaná křesla nebo sedací soupravy, kterým nevadí, když na ně usednete v mokrých plavkách!
 5. Počítejte s tím, že budete využívat nejen prostor ve vířivce, ale budete rádi trávit čas i kolem ní. Vybavte prostor lehátky a odkládacími plochami a upravte jej tak, aby se vám v něm dobře trávil váš volný čas!

Tipy a triky na nevšední zážitky

Aromaterapie

Chcete, aby byl váš skvělý zážitek z vodní lázně ještě hlubší? Doplňte jej prožitkem čichovým! Prostřednictvím aromaterapie dosáhnete zcela nové, hlubší úrovně relaxace!
Aromaterapie je nástroj starý jako lázeňství samo. Již staří Řekové přidávali do horké vody bylinky, aby zklidnili mysl a znásobili efekt vodní lázně. Vy si můžete dopřát podobný zážitek u vás doma. Stačí vodu ve vaší vířivce doplnit o některou z voňavých látek určených přímo pro aromaterapii. Jednat se může třeba o koupelový olej nebo sůl určené přímo pro vířivé vany. S jejich výběrem vám nejlépe pomůže váš prodejce vířivých van.

Světlo v hlavní roli

Velkou roli při koupeli hraje také světlo. Za celý den býváme vystaveni nepřirozené intenzitě velmi jasného umělého osvětlení – obrazovkám počítačů, zářivkám v kancelářích... Proto je vhodné při relaxaci světlo omezovat na co nejnižší míru.
Pokud jste vybrali vířivou vanu s vlastním osvětlením led diodami, využívejte jej namísto běžného osvětlení tak často, jak to jen bude možné. K vanám, které nejsou samostatným osvětlením vybaveny, lze často toto osvětlení dokoupit.
Vybavte prostor, kde je vířivá vana umístěna, světly s možností regulace intenzity, ideálně na dálkové ovládání ve vodě odolné úpravě. Skvělého efektu dosáhnete také v případě, kdy doplníte prostor pomocí živého světla – tedy například svíček. Pohled na oheň totiž uklidňuje, navíc se vám podaří dosáhnout těžko opakovatelné atmosféry.
Nebojte se experimentovat – večerní nebo noční lázně se pro vás brzy stanou oblíbenou tečkou za hektickým dnem, bez které se nebudete chtít obejít!

Na film nebo koncert do vířivky!

Relaxace samozřejmě nemusí být vždy poklidná bez jediného vzruchu. Pro ty, kteří chtějí relaxovat aktivně, tu jsou nejrůznější elektronické doplňky. Svou vířivku si tak můžete postupně vybavit například audiosystémem anebo dokonce DVD přehrávačem. To vše pochopitelně ve voděodolné úpravě. Na český trh je dodává hned několik výrobců – stačí se informovat u svého prodejce!

Desatero údržby vířivky

Aby vám vaše vířivka sloužila po dlouhá léta, je o ni třeba co nejlépe pečovat. Přestože konkrétní péče o konkrétní model je vždy uvedena v uživatelském manuálu, případně vám její zásady sdělí váš prodejce, je možné sestavit univerzální desatero údržby vířivé vany, jehož dodržováním zajistíte své vířivce nebo swim spa správnou funkčnost po dlouhá léta!

 1. Již při výběru vířivky berte ohled na jednoduchost obsluhy a servisních zásahů. Pro vířivku, u které se nemůžete dostat ke všem technickým komponentům, může být první porucha zároveň poslední! Pozorně a pečlivě si pročtěte uživatelský manuál a veškerou dokumentaci k příslušenství. Spolu s kontakty na prodejce a servisního technika je pečlivě uschovejte!
 2. Před každým použitím vířivé vany umyjte vlasy šamponem a celé tělo běžným mýdlem. Vyvarujte se používání krémových mýdel a sprchových gelů, které mají tendenci zůstat na pokožce i po umytí. Sprchujte se pokud možno bez plavek.
 3. Filtry vířivky pravidelně čistěte podle pokynů výrobce. Hlavní filtry se většinou čistí jednou do měsíce v závislosti na četnosti používání vířivky. Vyměňujte je v závislosti na době životnosti uvedené v manuálu nebo v technické specifikaci filtru.
 4. Vodu je vhodné měnit minimálně čtyřikrát do roka. Určitě ji vyměňte okamžitě, jakmile začne vykazovat znaky nečistoty – je zakalená, pění, případně na těle vířivky nechává film. Hladinu PH a desinfekční hodnotu vody kontrolujte pravidelně pomocí k tomu určeného měřiče. V případě, že některá z hodnot neodpovídá doporučením výrobce, přistupte k úpravě nebo dezinfekci vody.
 5. Pečlivě dbejte na zakrytování vířivky odpovídajícím termokrytem! Nejen že zabráníte znečištění vody, ale zároveň přispějete k zvýšení energeické úspory vaší vířivky. Na kryt v žádném případě nesedejte ani nic nepokládejte! Mohli byste porušit nejen jej, ale také celou vířivku! Pozor si dejte hlavně u venkovních vířivek, kdy může termokryt prolomit napadaný sníh.
 6. Za žádných okolností neprovádějte složitější servisní zásahy sami – vždy povolejte autorizovaného technika. Škoda, kterou byste mohli způsobit je několikanásobně vyšší než kolik můžete svou přičinlivostí ušetřit.
 7. Pečlivě volte místo pro umístění vířivky! Pokud ji budete mít v exteriéru, zvažte, zda je vhodné umisťovat ji pod stromy nebo rostliny, které mohou vodu znečišťovat listím či pylem.
 8. Pokud vířivou vanu nebudete používat v zimních měsících, je potřeba přistoupit k jejímu zazimování. Vzhledem k tomu, že špatně provedené zazimování (například nedokonale vypuštěná voda) může závažně poškodit vířivku, doporučujeme svěřit ho do péče servisního technika.
 9. Péči vyžaduje také obklad vířivky. Přestože dřevo – cedr nebo smrk – bývá odolné proti povětrnostním vlivům, může věkem měnit nepravidelně svůj barevný odstín, případně se na něm mohou objevovat drobné trhliny či závady. Dřevo je proto vhodné ošetřovat ochrannými nátěry, s jejichž výběrem vám pomůže váš prodejce či servis.
 10. Užíváte-li vířivku celoročně, doporučujeme jednou za dvanáct měsíců podstoupit preventivní servisní prohlídku.  Servisní technik zkontkroluje všechny hlavní systémy vířivky včetně motorů, čerpadel, funkčnosti trysek a těsnosti hadic a PVC spojů. Tak budete mít jistotu, že vaše vířivka je v dokonalé kondici a celý rok vám bude přinášet pouze radost a potěšení.

Příslušenství a doplňky

K vaší vířivé vaně je pochopitelně možné dokoupit celou řadu zajímavého příslušenství.  Některé univerzální, některé danému výrobku na míru. Přinášíme přehled doplňků, které by se měly stát vaším standardem i těch, které jsou vyloženě pro radost...

Schůdky

Schody do vaší vířivky patří spolu s termokrytem k úplnému základu. Kromě vzhledu (schůdky by měly ladit s vnějším obložením) je důležité, aby měly vhodnou protiskluzovou povrchovou úpravu a dostatečně robustní a stabilní základ. Vířivky Canadian SPA již mají schůdky v pořizovací ceně.

Termokryt

Termokryt zabrání, aby se do vaší venkovní vířivky dostávaly nežádoucí nečistoty, v létě ji ochrání před přímým slunečním svitem, v zimě od sněhu.  Navíc sníží energetickou úsporu vaší vířivé vany, neboť dokáže snížit odpar vody a tím i tepelné ztráty. Pro lepší manipulaci doporučujeme pořídit (zejména u větších vířivek) také zvedák termokrytu, případně stojan pro jeho odkládání.

Kvalitní termokryt je již započítán do ceny vířivých van Canadian SPA.

Vodní doplňky

Pro všechny, kteří mají rádi vodu v pohybu, existují nejrůznější doplňky v podobě vodopádů nebo fontánek. Jejich montáží zatraktivníte prostor vířivky, chytrým rozložením u swim spa pak vytvoříte dojem vlastního soukromého akvaparku. Spolu s kvalitním nasvícením můžete vytvořit překvapivě krásné vodní efekty.

Osvětelní

Správně nasvícená vířivka několikanásobně znásobí efekt nočního koupání. Většina světelných systémů se dodává již přímo s vanou, není však problém dokoupit je samostatně. Uvnitř vany tak můžete pomocí různě barevných diod vytvořit strhující barevnou show.

Audio video

Pro všechny náročnější uživatele existuje celá řada vodě odolné elektroniky. A pro ty, kteří to myslí opravu vážně, existují systémy, které je možné zabudovat přímo do vířivé vany.
Pořídit si můžete například vysouvací reproduktory, LCD obrazovky anebo rovnou celý systém domácího kina. Záleží pouze na vás, nakolik vás sledování televize přímo z horkých bublinek vaší vířivky anebo swim spa dostane.

Testery

Pro testování kvality vody existuje celá řada testerů. Buď fungují na principu lakmusového papírku nebo je možné pořídit je v podobě kontrolních roztoků. S jejich výběrem vám poradí váš prodejce.

Chemie

Protože čas od času bude třeba upravit kvalitu vody, je třeba pořídit si alespoň základní chemické přípravky. Většinou je seženeme za zvýhodněnou cenu v takzvané základní sadě. Základní sada většinou obsahuje přípravky na zvyšování a snižování PH, chlorové tablet, odpěňovač a často také tester.

Další chemii (např. na čištění skeletu, filtrů nebo trysek) je vhodné koupit na doporučení vašeho prodejce vířivých van.

Hračky

Pro děti i dospělé existuje celá škála hraček, které vám zpestří rodinné koupání. Od plastových rybiček, které budete moci v rámci rodinné soutěže lovit na čas po batiskaf na dálkové ovládání, jehož voduvzdorná kamera vám dovolí prozkoumat nejzazší hlubiny tajemé vířivky nebo swim spa!

Vodě odolný nábytek

Velice praktickým doplňkem je také vodě odolný nábytek s textiliemi, kterým nevadí ani zvýšená koncentrace chloru. Takováto pohovka může být umístěna ihned vedle vířivky – nebudou ji vadit kapky a dokonce ani to, když si na ni sedne někdo v mokrých plavkách. Její cena navíc není výrazně vyšší než u podobných, avšak neodolných výrobků.

 

 
 

Canadian SPA International® v ČR

Canadian SPA International® patří mezi přední světové brandy vířivých van. Její výrobky jsou známé především pro svou vysokou kvalitu, špičkové technologie, preciznost provedení a velmi osobní funkční design.

Partnerem a oficiálním prodejcem produktů Canadian SPA International®  v ČR je společnost SPA Studio s.r.o.

Vyhledat

Rychlý kontakt


Vaše jméno *:

Telefon *:

E-mail *:

Zpráva:


* povinné položky