Canadian SPA - úvod

1 2 3 background background background
 

Tepelná izolace vířivé vany

Kvalitní izolace vířivé vany je jednou z jejích nejdůležitějších vlastností. Dobře odizolovaná vana bez problému zvládne celoroční provoz při zachování odpovídajících nákladů. Dobrou izolací nedochází k plýtvání tepla, což se projeví nejen na již zmiňovaných provozních nákladech, ale také na opotřebení jednotlivých technologických jednotek – zejména cirkulačního a oběhového čerpadla a filtrů.

Pokud je vířivka osazena inteligentní řídící technologií s funkcemi časování pracovní doby jednotlivých technologií, zásadně ovlivňuje jejich životnost. Určité technologie mohou díky takovému řízení fungovat pouze v nastavených časech a není nutné aby byl zajištěn nepřetržitý chod bez možnosti vypnutí.

Vnitřní izolace

Základem tepelné efektivity zařízení, která je základním požadavkem pro zachování nízkých provozních nákladů, je speciální inteligentní pěna CA překryta reflexní dvojitou izolační vrstvou ALU, vyvinutá přímo v Canadian SPA. Ta je díky své tloušťce a schopnosti tvarování použita v opláštění vířivky a jako hlavní izolant přerušuje tepelné mosty i na plošném dně ABS standardě do -50°C.

Izolační schopnosti této pěny v kombinaci se speciální bublinkovou vrstvou uzavřenou z obou stran reflexní vrstvou ALU dotváří v opláštění dokonalou tepelnou prevenci do -50°C. Na přání zákazníka je možné izolační schopnosti zesílit, avšak v klimatu České republiky nemá takový systém tepelné ochrany zvýšený přínos. Reflexní fólie na povrchu izolantů mají zásadní schopnost odrážet teplo zpátky na vnitřní plochy skořepiny. Každá strana vířivky a každá technologická část zůstává perfektně přístupná a z hlediska servisu / opravy okamžitě řešitelná.

Vnější opláštění

Obložení vířivé vany je vyrobeno z vysoce kvalitního syntetického materiálu Isoplank, který je tvořen odolným plastovým jádrem, vyznačujícím se skvělou rezistencí proti povětrnostním vlivům a příměsí inertního silikonu, který zajišťuje ochranu proti pronikání vlhkosti. Obložení je odizolováno třívrstvou reflexní fólií a inteligentní pěnou CA, která v této kombinaci takřka eliminuje úniky tepla, a to až do -50°C.

Isoplank je dodáván v několika atraktivních odstínech, díky syntetickým vlastnostem tohoto materiálu nedochází k tvoření plísni, jako u přírodních materiálů, je prakticky bezúdržbový bez nutnosti konzervujících nátěrů a je vybaven ochranným nátěrem proti UV záření, což zajišťuje mnoholetou  stálou barevnost.

Izolace termokrytem

Pro výrobu termokrytu jsou použity speciální extrudované materiály, jejichž izolační schopnost se nesnižuje ani pravidelným namáháním. Jsou aplikovány v dostatečně mocné vrstvě, která zamezí úniku tepla z prostoru vany. Lem termokrytu, který obepíná celý okraj vířivé vany, pak zabraňuje unikání tepla mezerou mezi vanou a termokrytem. Místa, kde dochází ke složení termokrytu, jsou vybavena pěnovým těsněním a v lomu samotného krytu vytváří izolační lem, který zabraňuje dalším tepelným únikům mezi jednotlivými segmenty termokrytu a zároveň snižuje opotřebování okrajů dílů při skládání termokrytu.

Pro co nejlepší izolační schopnost je termokryt proti posunutí kotven k vaně svorkami a dále je vybaven dětskou pojistkou. Termokryty je možné dodat v různých barvách, tloušťkách a velikostech. Pro stálobarevnost před UV zářením a zachování vysoké kvality syntetického obalu doporučujeme používání speciální kosmetiky na údržbu vinylového materiálu.

Materiál skořepiny Lucité ® Acrylic

Velmi důležitou součástí každé vířivé vany by měla být skořepina, tedy akrylátová forma. Výraznou roli hraje samotné zpracování formy skořepiny a do ní pak zpracování všech řídicích, masážních a ovládacích prvků. Všímejte si zejména těsnění a spár, které jsou potenciálně rizikovými místy.

Vířivky Canadian SPA mají skelet z nejmodernějšího materiálu nadnárodního a světového uznávaného výrobce akrylátových prvků, společnosti Lucité® Acrylic s nejmodernější antibakteriální a patentovanou povrchovou úpravou Microban ®, která byla speciálně vyvinutá pro zachování co největší sterility prostředí s minimální údržbou. Na akrylátové formy poskytujeme záruku 10 let.

Velmi důležitá je suchá hmotnost vířivé vany, u které se nepřímo dá ověřit kvalita / hustota akrylátové formy. Hmotnost kvalitního skeletu vířivé vany by měla tvořit cca. 60% suché hmotnosti.

Plastové dno vany ABS

Dno vany je vyrobeno z monolitického a profilovaného odlitku ABS platu. Zamezí únikům tepla směrem do země, nepropustí vlhkost a navíc účinně zabrání vniknutí hmyzu nebo hlodavců do technologického prostoru vířivky.

Spodní plošné dno je důležitým partnerem také v případě posouvání a transportu vířivé vany.


 

 
 

Canadian SPA International® v ČR

Canadian SPA International® patří mezi přední světové brandy vířivých van. Její výrobky jsou známé především pro svou vysokou kvalitu, špičkové technologie, preciznost provedení a velmi osobní funkční design.

Partnerem a oficiálním prodejcem produktů Canadian SPA International®  v ČR je společnost SPA Studio s.r.o.

Vyhledat

Rychlý kontakt


Vaše jméno *:

Telefon *:

E-mail *:

Zpráva:


* povinné položky