Canadian SPA - úvod

1 2 3 background background background
 

Ovládací panel a řídící jednotka

Mozkem celého technologického systému každé vířivé vany je řídící panel, jehož software ovládá řídící jednotku. Ta podle jeho pokynů ohřívá vodu, spíná čerpadla jednotlivých okruhů pro vodní masáž, vzduchové čerpadlo pro perličkovou masáž anebo cirkulační čerpadlo, zajišťující filtraci vodní lázně.

Protože kvalitní řídící systém je základním předpokladem pro ekonomický, efektivní a bezproblémový chod vířivky, vybavuje Canadian SPA své vany výhradně systémy americké společnosti BALBOA WATER GROUP. Na přání zákazníka je však možné osadit vanu také řídícími technologiemi jiných výrobců.

Hlavní ovládací panel

Hlavní ovládací panel u každé vany je jakýmsi řídicím mozkem každé vířivé vany, kterému se v určitém stupni ovládání podřizuje i hlavní řídicí jednotka. U složitějších typů se jedná se o podružné řídící centrum s vlastním procesorem a řídícím sofwarem. Základní ovládací panely můžeme nalézt i na nekvalitních čínských vanách, kde se výrobce snaží svůj nepříliš atraktivní produkt zachránit alespoň jediným kvalitním prvkem. Na českém trhu se s nimi můžeme setkat například v některých hobbymarketech.

Ovládací panel typu VL801 DeLuxe

Všechny vany Canadian SPA, dodávané ve standardu PROFI HYDRO COMFORT jsou vybaveny ovládacím panelem typu VL801 DeLuxe z produkce společnosti BALBOA. Tento panel se vyznačuje jednoduchostí ovládání a velmi pokročilými funkcemi, které zajišťují efektivní a ekonomický provoz vany.

Hlavním benefitem panelu je schopnost automatického přepínání do standby režimu. Cirkulační čerpadlo, které zajišťuje filtraci vody skrze kartušové filtry nebo pískovou filtraci, automaticky spíná i v době, kdy vířivou vanu nepoužíváte. Panel umožňuje oběhové čerpadlo zcela vypnout ve vazbě na časové programování. Nezávislé testy prokázaly, že software panelu VL801 DeLuxe dokáže v rámci ročních nákladů ušetříte až 12.000,- Kč na ušetřené energii.

Anatomie řídícího panelu

Řídící panely BALBOA WATER GROUP řady VL

Pro vládání řídící jednotky GS je možné využít také následující panely:

VL802D

VL702S

VL701S

VL700S

VL620S

VL600S

VL406U

VL406T

VL404

VL403

VL402

VL401

VL400

VL260

VL240

VL200

Hlavní řídící jednotka

Jak již bylo řečeno, řídící jednotka je hlavním vykonavatelem vůle řídícího panelu. Na trhu je jich velká řada, jen malé procento z nich se však v praxi osvědčilo natolik, aby je Canadian SPA zařadila do svého portfolia.

Řídící jednotka by měla splňovat několik základních charakteristik – mít pokročilá čidla pro sledování průtoku a teploty vody, musí být lehce instalovatelná i demontovatelná. Samozřejmostí je její malá spotřeba a kompatibilita s místním elektrickým rozvodovým systémem.

Řídící jednotka GS SERIES

Canadian SPA využívá jako srdce svých vířivých van špičkovou technologii BALBOA WATER GROUP v sérii řídicích jednotek GS SERIES. Tento největší americký výrobce řídicích a ovládacích systému na světě patří k nejkvalitnějším systémům vůbec. Kombinace příjemného a uživatelsky jednoduchého ovládacího prostředí každého u ovládacích panelů, špičková kvalita s dokonalou funkčností systému a velmi příznivá cena vytvořila z tohoto výrobce právem světového lídra.

Série GS je tím nejlepším, co je možné nabídnout zákazníkovi pro domácí vířivé vany nebo SWIM SPA.

 • Postaven na patenované senzorové technologii M7®, kompletně nahrazující mechanická čidla.
 • Testován pro evropské rozvodné sítě
 • Sestaven s ohledem na šetrnost k životnímu prostředí
 • Jednoduchá instalace i servisování

Anatomie řídící jednotky

 1. Technologie Smart Sensor
 • Všechny bezpečnostní funkce jsou stále aktivní
 • Oba senzory jsou identické
 • Senzory se vzájemně kontrolují
 • Maximálně přesná data pro topné těleso = vysoká efektivita provozu
 • Není nutná instalace senzorů do těla spa
 1. Topná jednotka
 • Titanové tělo
 • Velký poloměr ohybu
 • Bez zbytečných kabelů
 • Bez náchylnosti k zachytávání nečistot
 1. Topná trubice
 • Bez nutnosti navařování
 • Jednoduše servisovatelná
 • Úchyty před jednotkou pro snadnou montáž

Další jednotky BALBOA WATER GROUP

Pro Americký trh je určena také série jednotek EL Series a VS Series. Pro 50Hz sítě pak BALBOA WATER GROUP dodává kromě GS Series také jednotky GL Series.

EL Series

VS Series

GL Series

Budoucnost ovládání vířivých van

Canadian SPA si společnost BALBOA WATER GROUP vybrala také kvůli jejímu vizionářskému přístupu, který se shoduje s filosofií naší společnosti. V blízké budoucnosti lze očekávat výraznější  posun v ovládání vířivých van pomocí bezdrátových ovladačů anebo smartphonů či tabletů.

Dále pokračuje vývoj univerzálních řídících jednotek a panelů, který je zastoupen například nově vyvinutou řadou REVOLUTION. Ta by se měla stát novým standardem v celém odvětví a její plošné nasazení je plánováno také do van Canadian SPA.

 
 

Canadian SPA International® v ČR

Canadian SPA International® patří mezi přední světové brandy vířivých van. Její výrobky jsou známé především pro svou vysokou kvalitu, špičkové technologie, preciznost provedení a velmi osobní funkční design.

Partnerem a oficiálním prodejcem produktů Canadian SPA International®  v ČR je společnost SPA Studio s.r.o.

Vyhledat

Rychlý kontakt


Vaše jméno *:

Telefon *:

E-mail *:

Zpráva:


* povinné položky