Canadian SPA - úvod

1 2 3 background background background
 

Masážní a vzduchové technologie

Hydrosystém (označován také jako masážní systém) je srdcem každé moderní vířivé vany. Zahrnuje soustavu čerpadel, vodních a vzduchových okruhů, nezávislého cirkulačního okruhu s topením, vzduchový kompresor a mnoho masážních a vzduchových trysek. O bezproblémový oběh vody, regulaci všech nezávislých technologií, správnou intenzitu tlaků masáží a čistotu a teplotu vody ve vodní lázni se stará hlavní řídicí jednotka s dalšími funkcemi podléhající softwarové vybavenosti řídicího panelu.

Čerpadla – Masážní pumpy

Modely Canadian SPA mají minimálně dvě až tři na sobě nezávislá čerpadla – hlavní, které ženou vodu do masážních trysek a vedlejší, cirkulační, které se stará o oběh vody v rámci filtračního systému a které je primárně řízeno řídicí jednotkou a jejími filtračními programy. Vířivé vany a SWIM SPA, tedy koncepty určené pro větší počet osob, jsou vybaveny vyšším počtem hlavních čerpadel, od dvou do čtyř. Díky tomu je zajištěn maximální komfort masáží pro konkrétní okruh a zachování vysokého průtoku i při větším počtu uživatelů najednou.

Čerpadla Canadian SPA jsou certifikována nezávislým certifikátem kvality TÜV. Jejich pracovní výkon se pohybuje v rozpětí 0,37kW u menších cirkulačních modelů a 2,2 kW u větších masážních čerpadel a systémů s protiproudem u SWIM SPA. Vodní čerpadla pracují na bázi vysoce výkonné vodní turbíny. Pro snadnou údržbu a servis jsou vždy po svých stranách vybavena šoupátkovým systémem, díky čemuž je možné rychle odstranit případnou poruchu čerpadla a vyhřátou vodní lázeň nevypouštět, ale ponechat uvnitř vířivky a tím ušetřit náklady za opětovné nahřátí nové vodní náplně.

Vany s jediným čerpadlem pro masáž i cirkulaci

Na trhu existují také modely s odlišnou koncepcí, která využívá k filtraci vody i masáži jediné vysokokapacitní čerpadlo. Tento systém deklaruje především nižší energetickou náročností - aby jí však bylo možné dosáhnout, není možné nainstalovat dostatečně silné čerpadlo. V opačném případě je pak energetická náročnost srovnatelná s dvou anebo tříčerpadlovými vanami.

Samostatné cirkulační čerpadlo navíc umožňuje čistit a ohřívat vodu i v případě, kdy je hlavní čerpadlo z libovoůného důvodu mimo provoz - např. při nutnosti servisního zásahu u hlavního čerpadla není nutné bát se o kvalitu, případně zamrznutí vody.

Vzduchový kompresor CG AIR

Většina van Canadian SPA je vybavena také vzduchovými tryskami. O vedení vzduchu se stará špičkový a výkonný vzduchový kompresor prestižní kanadské značky CG AIR. Tento kanadský výrobce patří mezi světové lídry svého segmentu, tedy oblasti výroby a vývoje hydromasážních a technologií. Vzduchové vedení je možné na přání zákazníka vybavit také samostatným ohřevem stejné značky.

Vzduch hnaný do 45mm trysek se čtyřmi otvory pro lepší provzdušnění vodní lázně pomáhá lépe prosycovat vodu a vytvářet páru nad vířivou vanou. Je ideální pro zvyšování účinků aromaterapie a prohlubování prožitku z hydroterapie.

Topná tělesa

Vysoce kvalitní nerezový průtokový ohřívač - topení značky BALBOA WATER GROUP je základním standardem všech vířivých van Canadian SPA. Průtokové topení BALBOA je nedílnou součástí každé řídicí jednotky BALBOA SERIES.

Topné těleso má výkon 3-6 kW, který lze snadno regulovat pomocí hlavního řídícího panelu v jakékoliv sériové linii, který je vždy ve správné konfigurační součinnosti se svou řídící jednotkou BALBOA WATER GROUP.
Každá aktivní topná jednotka od tohoto prestižního nadnárodního amerického výrobce a největšího výrobce řídicích jednotek na světě, je vybavena detekcí úniku vody (waterless protection) s bezpečnostní funkcí „general stop.“

Samozřejmostí je také možnost provozu v ekonomickém a spánkovém režimu, pokud není vířivá vana využívaná, inteligentní nastavení teploty podle povětrnostních podmínek (ochrana proti namrzání) a detekce správné hladiny vody v jednotlivých okruzích. V případě, že vířivá vana používá úpravu vodní lázně pomocí solinační  technologie, které mají schopnost udržovat ve vodní lázni určitou hladinu solného roztoku, je možné nainstalovat topné těleso v titanovém provedení, které může bezproblémově odolávat agresivní slané vodě ve vířivkách.

Ovládací systém

Mozkem vířivých van je zmiňovaný řídicí systém - v případě vířivých van Canadian SPA se výhradně jedná o americkou značku BALBOA WATER GROUP GS SERIES s pokročilými inteligentními funkcemi. Ovládá se pomocí ergonomických a uživatelsky nejoblíbenějších panelů modelové série ML, v linii VL pak panely nejpřívětivějšími modely pro privátní využití VL701 nebo VL801D DELUXE.

Kromě nezávislého ovládání jednotlivých systémů a možnosti komfortního využití vodní masáže hlídá provoz celého hydrosystému – upozorňuje a reaguje na pokles teploty, nedostatek vody ve vířivce anebo nefunkční filtraci.
Ovládací systém BALBOA WATER GROUP GS SERIES je oblíbený pro svou jednoduchost, se kterou dokáže zpřístupnit všechny funkce vany opravdu každému bez nutnosti procházet mnohastránkové manuály.

Více informací o řízení vířivé vany se dozvíte v sekci „Ovládání vířivé vany“.

 

 
 

Canadian SPA International® v ČR

Canadian SPA International® patří mezi přední světové brandy vířivých van. Její výrobky jsou známé především pro svou vysokou kvalitu, špičkové technologie, preciznost provedení a velmi osobní funkční design.

Partnerem a oficiálním prodejcem produktů Canadian SPA International®  v ČR je společnost SPA Studio s.r.o.

Vyhledat

Rychlý kontakt


Vaše jméno *:

Telefon *:

E-mail *:

Zpráva:


* povinné položky