Canadian SPA - úvod

1 2 3 background background background
 

Koncepční zpracování vířivé vany

Vířivá vana je složitým a komplexním zařízením, skládajícího se z celé řady kooperujících systémů, které se vzájemně doplňují a podporují, nastanou však případy, kdy se mohou začít omezovat. A protože i v tomto případě platí, že řetěz je tak silný, jak silný je jeho neslabší článek, vyplatí se podívat na celkové koncepční zpracování.

Výrobní postup Canadian SPA, dopřávající dostatek času každému vyrobenému kusu, který je sestavován na montážní lince, pracuje s tzv. systémem sestavování s minimální tolerancí. Všechny díly vířivé vany jsou vyrobeny v  odpovídajících normovaných rozměrech. Takto sestavená vana má sama o sobě nadstandardní pevnost a tím i spolehlivost, kterou ocení nejen nároční uživatelé.

Filosofie každého modelu vířivé vany Canadian SPA zajistí, že  její majitel dostane za své peníze vysoce kvalitní produkt osazený špičkovou technologií a s nejkvalitnějšími materiály ve své kategorii. Jednoduchost a elegance konceptů zajistí, že většina vířivých van v nejvyšším stupni vybavení se od jiných kategoricky vyšších světově známých konkurenčních modelů liší pouze nižší cenou a svým charakteristickým provedením.

Hlavní části konstrukce

Hlavní rám vířivky (samonosná konstrukce)

Naprostým základem je hlavní rám (šasi) vířivky - tedy konstrukce, která nese váhu skeletu s vodou a efektivně ji roznáší do boků a na dno. Vířivé vany Canadian SPA mají kovovou samonosnou konstrukci typu AV, obchodně označovanou jako systém ThixFix ™. Vyznačuje se především spolehlivostí a dobrou schopností roznášet váhu vířivé vany nebo SWIM SPA (která může činit i více než deset tun) a absorbovat vibrace a odolností, kterou oceníte zejména při manipulaci s vanou nebo SWIM SPA. Nejkvalitnější rámové / nosné konstrukce každé vířivé vany musí být s maximální přesností vyráběny právě z dutého profilovaného kovového materiálu, nebo ze speciálního dutého nerezu, pro zajištění té nejdelší životnosti, tuhosti a pevnosti rámu.

Vany s dřevěnou konstrukcí

Dřevěné konstrukce, které vyžívají někteří výrobci, bývají konstrukčně nedokonalé, méně odolné a většinou je nelze doporučit. Jejich hlavní výhodou je pak nižší pořizovací cena a rychlejší sestavení bez nutnosti svařování.

Skelet (Lucité, Microban)

Skelet všech van Canadian SPA je z vysoce kvalitního amerického značkového akrylátu Lucité® Acrylic. Tento materiál je nejen vysoce odolný, pevný a barvostálý, ale zároveň umožňuje výrobu v celé řadě barev, čímž dělá z vaší vířivé vany pravý klenot vašeho domova. Všechny vany Canadian SPA mají skelet ošetřen povrchovou úpravou Microban®, který má samočisticí účinky a přispívá k zachování vysoké čistoty vody. Pevnost skeletu je také podpořena několika vrstvou zesílených opresivně ložených skelných vláken. V současné době se jedná o nejmodernější a nejkvalitnější povrchovou úpravu akrylátového povrchu na světě.

Sériová výroba tohoto materiálu začala v USA již v roce 1935 a společnost Lucite ® se brzy stala jednou z nejvíce uznávaných amerických značek. Tento odolný a funkční materiál je vysoce univerzální – své největší využití však značka Lucité ® našla v oblasti lázeňství, welness, spa a domácí sanity. Materiál je velmi hojně využíván architektonickými studii pro výrobu designového nábytku a dokonce i šperků.

Materiál je k dispozici s antimikrobiální ochranou Microban ®.

Technologický prostor

Technologický prostor vířivých van a SWIM SPA značky Canadian SPA je vždy dobře přístupný.  Všechny součástky lze dosáhnout bez nutnosti demontáže jakéhokoli zařízení. V případě, že by bylo potřeba servisovat některou ze součástek, nebo hledat zdroj unikající vody, například z netěsného spoje, nebude nutné vanu složitě rozebírat a hodiny hledat problém.

Na rozdíl od konkurenčních značek volí Canadian SPA efektivní izolaci obložení za pomoci inteligentní pěny s reflexními ALU vrstvami CA G2004 anebo G2010. Díky dokonalé izolací spodního dna a celoplošné izolaci spodní plochy skořepiny není nutné technologický prostor vany vyplňovat montážní pěnou.

Více se dozvíte v kapitole o izolaci vířivé vany.

Obložení / Opláštění

Obložení vířivé vany je vyrobeno z vysoce kvalitního syntetického materiálu Isoplank – pro modely řady DIAMOND RANGE a SWIM SPA s možností doplnění nástřikem GLOSS.  Plastové jádro obložení se silikonovou příměsí je pružné a pevné, odolává povětrnostním vlivům včetně UV záření, je stálobarevné a odolné proti běžnému poškození (poškrábání, deformace teplem či vlhkostí, plísně…)

Každý model vířivé vany a SWIM SPA je možné na přání zákazníka možné obložit také jakýmkoliv druhem přírodního materiálu, nebo lamelami z nejkvalitnějších prvků z materiálové oblasti plastových polymerů PWC s dvacetiletou zárukou na materiál.

ABS plastové dno

Spodní část vířivé vany je tvořena vysoce odolným monolitickým dnem z tvrzeného ABS plastu. V kombinaci s tepelně izolační výplní celého dna každé vířivé vany funguje především jako transportní pouzdro, zabraňuje vniknutí hmyzu a hlodavců a skvělé odolává spodní vlhkosti a klimatickým změnám. Životnost tohoto ABS krytí je nezměrná, jedná se o klimaticky nezničitelný a inertní materiál. Vnitřní stabilizaci zajišťuje tuhá nosná konstrukce bez možnosti jakékoliv deformace. Plast dále zabraňuje pronikání vlhkosti do technologického prostoru, čímž zabraňuje tvorbě prostředí, otevřeného vzniku plísní a množení bakterií.

 

 
 

Canadian SPA International® v ČR

Canadian SPA International® patří mezi přední světové brandy vířivých van. Její výrobky jsou známé především pro svou vysokou kvalitu, špičkové technologie, preciznost provedení a velmi osobní funkční design.

Partnerem a oficiálním prodejcem produktů Canadian SPA International®  v ČR je společnost SPA Studio s.r.o.

Vyhledat

Rychlý kontakt


Vaše jméno *:

Telefon *:

E-mail *:

Zpráva:


* povinné položky