Canadian SPA - úvod

1 2 3 background background background
 

Filtrační systém - jak uchovat vodu ve SPA čistou?

Všechny vířivé vany jsou vybaveny pokročilým systémem filtrace, který je založen na kombinaci kartušových filtrů.

Skrze filtry proudí voda nasátá cirkulačním čerpadlem, která je tlačena do ohřívacího tělesa kde se po přihřátí okysličí pomocí ozonizátoru se schopností dezinfikovat vodu nechemickou cestou a v závěru cirkulačního okruhu je pak vracena zpátky do vířivé vany. Přestože k většině vířivých van má zákazník možnost dokoupit pokročilejší prvky filtrace, jako je například písková filtrační jednotka, teplovzdušný blower CG AIR, vystačí si každá vířivá vana pro běžné domácí využití pouze se správně udržovaným pH, vyváženou desinfekcí a kombinací ozonizátoru a průtokového kartušového filtru.

Filtrační jednotka

Filtrační jednotka se skládá z oběhového (cirkulačního) čerpadla a filtrové baterie, skládající se z jednoho až tří kartušových filtrů v závislosti na velikosti vany. Filtrová baterie je vybavena bypass systémem, který umožní filtrovat vodu i v případě ucpání některého z filtrů. Filtrová baterie je dodávána s nejmodernější patentovanou povrchovou úpravou Microban ®.

Rovnoměrně obtékané kartušové filtry zajistí čistotu vaší vířivé vaně po 24 hodin denně. Cirkulační čerpadla s automatickým chodem jsou energeticky nenáročná a vysoce efektivní, takže vaše vana bude vždy připravena k použití.

Ozonizátor / Ionizátor

Ozonizátor, neboli jednotka pro produkci ozonu, slouží k hloubkové dezinfekci vody. Díky mimořádně silným oxidačním účinkům dokáže ozon účinně ničit běžné organické nečistoty. Ozonizátor je zařízení, které vyrábí ozón - trojmocný kyslík. Ten pak ve vodě působí jako dezinfekce a ničí choroboplodné zárodky, včetně kvasinek, měňavek a dalších organických bakterií. Ozonizátor působí v součinnosti s filtrovou baterií a je garancí dokonale čisté vodní lázně.

Účinnost ozonu je již známa po dlouhou řadu let, ale až v poslední době se na trhu objevila zařízení pro privátní využití ve vířivých vanách. Doporučené dávkování ozonizátoru je 200mg/hod.

UV lampa

U komerčních anebo větších či často využívaných domácích vířivých van se doporučuje doplnit dvousložkovou filtraci ještě o UV lampu. Jedná se o jednoduchý přístroj s emitorem UV záření, které je směřováno přímo do vodního proudu. Ultrafialové světlo dokáže účinně rozložit nukleové kyseliny a zcela vyhubit mikroorganismy, bakterie, viry a plísně. UV záření neovlivňuje chuť, barvu ani zápach  vody. Pokud je systém čištění vířivé vany vybaven ionizační technologií kvalitní desinfekcí, nemá pro běžné domácí použití UV lampa využití.

Materiál skořepiny Lucité ® Acrylic

Velmi důležitou součástí každé vířivé vany by měla být skořepina, tedy akrylátová forma. Výraznou roli hraje samotné zpracování formy skořepiny a do ní pak zpracování všech řídicích, masážních a ovládacích prvků. Všímejte si zejména těsnění a spár, které jsou potenciálně rizikovými místy.

Vířivky Canadian SPA mají skelet z nejmodernějšího materiálu nadnárodního a světového uznávaného výrobce akrylátových prvků, společnosti Lucité® Acrylic s nejmodernější antibakteriální a patentovanou povrchovou úpravou Microban ®, která byla speciálně vyvinutá pro zachování co největší sterility prostředí s minimální údržbou. Na akrylátové formy poskytujeme záruku 10 let.

Velmi důležitá je suchá hmotnost vířivé vany, u které se nepřímo dá ověřit kvalita / hustota akrylátové formy. Hmotnost kvalitního skeletu vířivé vany by měla tvořit cca. 60% suché hmotnosti.

Materiál ovládacích prvků

Tělo ovladačů masáží je, stejně jako trysky, vyrobeno z tvrzeného plastu a ve standardu technologického stupně vybavení PROFI HYDRO COMFORT zalisováno do nerezových pouzder. Spáry jsou začištěné a zatmelené antibakteriálním silikonovým tmelem.

Tyto prvky, které jsou neustále ve vlhku tedy svou koncepcí zamezují tvorbě nevhodného prostředí a umožňují jednoduché a účinné čištění.

 

 
 

Canadian SPA International® v ČR

Canadian SPA International® patří mezi přední světové brandy vířivých van. Její výrobky jsou známé především pro svou vysokou kvalitu, špičkové technologie, preciznost provedení a velmi osobní funkční design.

Partnerem a oficiálním prodejcem produktů Canadian SPA International®  v ČR je společnost SPA Studio s.r.o.

Vyhledat

Rychlý kontakt


Vaše jméno *:

Telefon *:

E-mail *:

Zpráva:


* povinné položky