Canadian SPA - úvod

1 2 3 background background background
 

Ekonomie provozu vířivé vany

Jedním z parametrů, které by měly rozhodnout při výběru vířivé vany nebo SWIM SPA, je také energetická náročnost. Ta je odvislá od celé řady faktorů, které je dobré před nákupem prověřit. Jen tak získáte jistotu, že se z na první pohled výhodného produktu nestane vířivka s nepřiměřenými skrytými provozními náklady. Proto je dobré nechat si každou vířivou vanu představit v showroomu anebo expozici.

Přibližné provozní náklady vámi vybraného modelu bývají většinou zmíněny lokálním prodejcem v tabulce s technickými údaji, případně vám je sdělí přímo dealer.

Izolace

Více o izolaci vířivé vany v samostatné kapitole

Naprostou alfou a omegou energetické úspornosti je kvalitně provedená izolace celé vířivé vany jako celku. Vany Canadian SPA jsou koncepčně řešeny tak, aby byly úniky tepla minimalizovány a v případě běžných povětrnostních podmínek takřka eliminovány.
Vany mají pokročilý inteligentní systém izolace, špičkové a rovnoměrné strojové zaizolování spodní plochy skořepiny, trojitou izolaci opláštění a samozřejmostí je izolace spodního krytu ABS. Systém izolace je kompletně popsán v samostatné kapitole.

Úsporná čerpadla / Úsporné řízení technologií

Většina van Canadian SPA je vybavena systémem dvojitého nebo trojitého masážního čerpadla. Podmínkou dostatečně silné hydromáže je dostatečný pracovní výkon každé masážní pumpy. Ve vanách Canadian SPA jsou osazeny masážní pumpy s výkony nebo 2,2 kW (3HP), a cirkulační čerpadla pak v úsporném výkonu 0,37 kW (0,5HP).

Čerpadla Canadian SPA jsou vysoce efektivní, takřka bezhlučná s dlouhou životností. V kombinaci s řídící jednotkou je možné využívat je také v režimu minimální spotřeby, který dokáže udržet vanu připravenou v době, kdy ji nepoužíváte. Můžeme se setkat se sofistikovanějšími filtračními systémy drahých modelů, v případě jiných výrobců, kdy masážní chod zajišťuje vyšší rychlost čerpadla a filtrační režim rychlost motoru např. prvního stupně.

Výkony filtračních technologií takových ,,ekonomických,, chodů jsou velmi slabé a z hlediska efektivity a energetického výsledku je výhodnější mít filtrační technologie sice výkonově silnější, ale s možnosti časování doby její doby práce. V zásadě Vám ale taková vířivá vana funguje bez zastavení této technologie i celé desetiletí. Přirovnali bychom takovou ekonomiku provozu k automobilu, které sice má velmi nízké provozní náklady, ale nikdy není možné vypnout motor. Principiálně je tedy správnější a efektivnější dostatečný výkon samostatného filtračního čerpadla, které ovšem funguje pouze po dobu, kterou si zvolíte.

Díky silnějšímu výkonu tak dojte k optimálnímu přefiltrování celého vodní náplně a voda je tak během 2-5 hodin řádně vyčištěna a vířivka se tak může na dalších 6-8hodin přepnout do režimu spánku / režimu ,,Standby,,. Standby režim neboli pohotovostní / Ekonomický / Spánkový režim vířivky je běžně využívaný u vypnutého stavu spotřebičů například v domácnosti.

Cirkulační čerpadlo, které navíc zajišťuje filtraci vody skrze kartušové filtry, nebo pískovou filtraci, funguje v době, kdy vířivou vanu nepoužíváte, nebo naprogramovaný řídicí systém toto oběhové čerpadlo zcela vypne na dobu nastavenou. V rámci ročních nákladů tak ušetříte až 12.000,- Kč. Za nespotřebovanou energii.

Efektivní topení

Ohřev vody je zajištěn úsporným, nerezovým, keramickým nebo titanovým topením společnosti BALBOA WATER GROUP o výkonu 3 - 6 kW. V kombinaci s řídící jednotkou je možné využívat různé módy ohřevu, které zajistí maximální úspory při provozu vany. Velmi praktický chod cirkulačního čerpadla je využíván právě v ekonomickém režimu nastavení vířivky nebo v případě dlouhodobého ponechání vířivky bez dohledu, kdy je možné využít režim spánku, při kterém si vířivá vana temperuje teplotu vody na 16°C a náklady za provoz jsou minimální se zachováním stálosti kvality vody.

Autorotační trysky

Více o tryskách v samostatné kapitole

Energetická efektivita celého zařízení je také zajištěná bezztrátovým průchodem vody od čerpadla k tryskám. Vířivé vany Canadian SPA jsou vybaveny tryskami s autorotačním systémem. Nejsou tedy vybaveny kuličkovým ložiskem ani jiným třecím materiálem, který by ztěžoval průchod vody a zvyšoval tak zatížení vanového čerpadla. Díky zapouzdření masážních rotačních trysek v lamelovém řešení bylo docíleno dokonalé pulsní masáže, která využívá pouze fyzikální zákonnosti tlakem vody a nikoliv překombinované technické řešení. Každá masážní tryska má možnost stí úplného vypnutí, nebo jen částečného omezení průtoku a s vlastní regulací.

Systém sestavování s minimální tolerancí

Všechny komponenty van Canadian SPA mají rozměry podléhající minimální toleranci. Při sestavování vany tak nedochází k vytváření nežádoucích spár, které by zhoršovaly izolační schopnosti celého zařízení. Zajištěna je tak sterilita technologického prostoru a vysoká tepelně izolační schopnost celého pláště. Pro sterilitu prostředí je důležitá přesnost výroby, pro udržení tepelné zásoby pak izolační schopnosti celého pláště. Velmi důležité při kompletování takového celku,je postupnost prací a kvalita použitých materiálů. Celé zařízení musí být zcela kompaktní a připraveno být v každodenním zatížení i několik desítek let. 

 
 

Canadian SPA International® v ČR

Canadian SPA International® patří mezi přední světové brandy vířivých van. Její výrobky jsou známé především pro svou vysokou kvalitu, špičkové technologie, preciznost provedení a velmi osobní funkční design.

Partnerem a oficiálním prodejcem produktů Canadian SPA International®  v ČR je společnost SPA Studio s.r.o.

Vyhledat

Rychlý kontakt


Vaše jméno *:

Telefon *:

E-mail *:

Zpráva:


* povinné položky